Agata Karolczyk-Kozyra

Polonistka.

Polonistka, edukatorka, autorka bloga edukacyjnego "Kreatywny polonista", Microsoft Innovative Educator Expert i Microsoft Innovative Educator Master Trainer.

O wykładowcy:

Agata Karolczyk-Kozyra to dyplomowana nauczycielka języka polskiego, trener -szkoleniowiec, edukator, a przede wszystkim prawdziwa pasjonatka aktywnego nauczania, zgodnego z idą Konfucjusza i poglądami Janusza Korczaka.
 
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w zawodzie pracuje od 2001 roku. W nauczaniu najważniejsze jest dla niej rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów oraz wskazywanie im przydatności zdobywanej wiedzy i umiejętności w przyszłym życiu. Każda lekcja to dla niej wyzwanie, walka z nudą, przełamywanie stereotypów oraz okazja do budowania dobrych relacji uczeń-nauczyciel.
 
Rozwój jest dla niej bardzo ważny, stąd też regularnie się doszkala, poszukuje nowych wyzwań i rozwiązań. Jest autorką licznych artykułów do internetowego czasopisma dla nauczycieli i wychowawców „Problemy Oświaty i Wychowania”. Współpracuje z leszczyńskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli jako ekspert zewnętrzny oraz z Salonem Edukacyjnym „Empiria” ze Szczecina. Prowadzi bloga edukacyjnego „Kreatywny polonista” (www.kreatywnypolonista.blogspot.com), na którym dzieli się pomysłami na interesujące zajęcia, wykorzystujące metody aktywizujące. Realizuje wiele projektów międzynarodowych Comenius i Erasmus+. Była także prelegentką podczas ogólnopolskich konferencji i spotkań metodycznych, liderką projektu “Zaproś mnie na swoją lekcję” i ambasadorką programu “Wiosna edukacji”. OSEHero. Microsoft Innovative Educator Expert oraz Microsoft Innovative Eduacator Master Trainer. Ambasadorka Wakelet.

Doświadczenie:

polonistka od 2001 roku

autorka bloga edukacyjnego Kreatywny polonista

Microsoft Innovative Educator Expert

Microsoft Innovative Educator Master Trainer

ambasadorka

liderka projektu Zaproś mnie na swoją lekcję

ambasadorka programu Wiosna edukacji