Jan Bielaszka

Nauczyciel informatyki

Nauczyciel i wykładowca, specjalista od zajęć z programowania i robotyki dla dzieci.

O wykładowcy:

Jan Bielaszka to trener z pasją, a także nauczyciel i wykładowca z wieloletnim doświadczeniem. Szeroko pojęta informatyka towarzyszy mu na różnych polach działania: opiekuje się sprzętem IT, projektuje strony www i strony w serwisach społecznościowych, jest administratorem platform e-learningowych i twórcą szkoleń z zakresu programowania oraz robotyki, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych.
Jako nauczyciel i wykładowca posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów unijnych: w ramach projektu „Z nauką ścisłą za pan brat” przeprowadził 670 godzin zajęć matematyczno-przyrodniczych w oparciu o autorski program, był również ekspertem Ośrodka Rozwoju Edukacji ds. informatyki w projekcie „Scholaris – portal wiedzy dla nauczycieli”.
Od wielu lat prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu wykorzystania TIK w procesie nauczania oraz dla uczniów w zakresie programowania i robotyki. W 2013 roku założył firmę, która współpracuje z polskimi startupami oferującymi rodzime środki dydaktyczne do nauki programowania, takie jak gra planszowa Scottie Go! oraz robot edukacyjny Photon.
Prywatnie jest zapalonym graczem gier komputerowych. Interesują go również nowoczesne technologie oraz ich zastosowanie w edukacji oraz życiu codziennym.

Doświadczenie:

nauczyciel informatyki i matematyki w szkołach różnych szczebli

wykładowca na Wydziale Informatyki i Matematyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

właściciel firmy świadczącej usługi informatyczne i organizującej szkolenia wdrażające programowanie do edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i szkolnej

prezes zarządu w firmie Informatyczny Ekspert świadczącej szeroki zakres usług informatycznych, reklamowych, wydawniczych i szkoleniowych

administrator platform e-learningowych