Joanna Heftowicz

Polonistka.

Polonistka, pasjonatka technologii, autorka bloga Polonistka przy tablicy.

O wykładowcy:

Joanna Heftowicz to prawdziwa nauczycielka z pasją, która lubi stosować nowoczesne technologie na prowadzonych przez siebie zajęciach i chętnie wykorzystuje nietuzinkowe pomysły “analogowe” do angażowania uczniów w omawiane tematy.

 

Joanna Heftowicz jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz dyplomowaną nauczycielką języka polskiego w gimnazjum i  w szkole podstawowej. Jako pasjonatka technologii oraz gamifikacji w nauczaniu, a także propagatorka kultury “uczenia się”, a nie “nauczania” chętnie sięga po nowoczesne narzędzia, które znacznie lepiej przemawiają do uczniów.

 

Trenerka systematycznie rozwija również własne kompetencje. Była prelegentką podczas I Konferencji Budzących się Polonistów w Łodzi i III Dolnośląskiego Forum Praktyków; prowadziła także dwukrotnie autorskie warsztaty w MCDN w Oświęcimiu.

 

Praca to jej wielka pasja. Gościnnie publikuje na stronie superbelfrzy.edu.pl oraz w „Polonistyce”. Od kilku lat prowadzi także swojego bloga www.polonistkaprzytablicy.blogspot.com, na którym inspiruje, edukuje i podrzuca nieszablonowe pomysły na omawianie szkolnych lektur .

Doświadczenie:

dyplomowana nauczycielka języka polskiego w gimnazjum i w szkole podstawowej

prelegentka podczas I Konferencji Budzących się Polonistów w Łodzi

prelegentka III Dolnośląskiego Forum Praktyków

prowadziła dwukrotnie autorskie warsztaty w MCDN w Oświęcimiu

autorka bloga Polonistka przy tablicy